Print this page
środa, 08 kwiecień 2020 16:45

Przedświąteczne propozycje kulturalne

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy – zazwyczaj to czas, który kojarzy nam się z dziecięcą beztroską, radością, wiosennymi spacerami i spotkaniami w rodzinnym gronie. Tegoroczna Wielkanoc będzie inna od wszystkich, które przeżyliśmy do tej pory. Nie oznacza to jednak, że ma być gorsza od tych minionych.

Nawet, jeśli większość czasu przyjdzie nam spędzić w domu, możemy to wykorzystać m.in. do nadrobienia różnych zaległości kulturalnych. Z pomocą przyjdą nam chociażby tzw. biblioteki on-line, takie jak np. http://www.chmuraczytania.pl/ bądź https://wolnelektury.pl/, gdzie znajdziemy mnóstwo książkowych propozycji w postaci audiobooków i ebooków.

Innym interesującym wariantem może być natomiast strona internetowa poświęcona filmom, spektaklom teatralnym, słuchowiskom, muzyce i sztuce. Mam tutaj na myśli stronę https://ninateka.pl/, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od najmłodszych odbiorców kultury poczynając, poprzez młodzież, a na osobach dorosłych kończąc. Można urządzić sobie kino familijne, oglądając chociażby filmową adaptację „Akademii Pana Kleksa” czy też wspólnie posłuchać czytanych przez wybitnych aktorów wierszy.

Warto zadbać o wysoką jakość wspólnie spędzanego czasu, w czym pomóc nam mogą powyższe propozycje. Zachęcam więc do korzystania z dobrodziejstw najnowszych technologii, które, jak się okazuje, nie służą wyłącznie do pracy, nauki czy gier, ale potrafią również mądrze umilić czas.

Agnieszka Walkiewicz-Stojak

Wyświetlono 581 raz/y Zmieniono: środa, 08 kwiecień 2020 21:24

Ostatnie od Supernat Anna