środa, 25 sierpień 2021 17:41

Pożegnanie Pani Dyrektor Agnieszki Białożyt

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie i Rodzice!

Każdą czynność wykonuje się po raz pierwszy i po raz ostatni. Życie tak jest stworzone. Skończyłam właśnie swoją 5-letnią kadencję na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.  Dyrektorem się bywa, był taki mój czas kiedy miałam swoje 5 minut i tyle. Moje ścieżki zawodowe w dalszym ciągu będą wiodły do szkoły, dlatego mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze się przetną.

Człowiek jest cząstką jakiejś wspólnoty i we wspólnocie jest jego siła. Czułam się dobrze wśród szkolnej społeczności. Dlatego też ogarniam myślami i sercem wszystkich, z którymi miałam przyjemność współpracować i korzystając z okazji chciałabym podziękować bardzo serdecznie wszystkim za wszystko oraz każdemu za cokolwiek, co było naszym wspólnym udziałem. Dziękuję!

Wszystko to, co zrobiłam nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób,
a w szczególności mojej kadry pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi. Przez wiele lat  z Wami pracowałam, tworzyłam, działałam. Bywały chwile radosne, inne mniej przyjemne, ale zawsze starałam się abyśmy wszyscy tworzyli jeden zgrany zespół. Każdy sukces i każde dobro, jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym udziałem. Razem budowaliśmy wizerunek naszej szkoły,…. dobry wizerunek! Dziś pragnę złożyć wszystkim gorące podziękowania.

Szczególne podziękowania kieruję do tych nauczycieli, którzy potrafili swój cenny czas poświęcić dla dobra naszej szkolnej społeczności. Bez nich wiele przedsięwzięć byłoby niemożliwych do zrealizowania. Dziękuję za sumienną pracę na każdym stanowisku, za otwartość na zmiany, za wszelkie pomysły, zaangażowanie i działania na rzecz uczniów i szkoły, za serdeczność i przyjaźń.  Dziękuję za współpracę wszystkim pracownikom - tym którzy aktualnie pracują, tym którzy stąd odeszli do innych szkół, bądź przeszli wcześniej na emeryturę. Wasza serdeczność  i pomoc była  nieoceniona w obliczu wykonywania  obowiązków dyrektorskich w tej szkole.

Bardzo ciepło i serdecznie dziękuję Radzie Rodziców i wszystkim tym rodzicom, którzy mnie wspierali w moich poczynaniach, którzy wnieśli ogromny wkład w sferę opiekuńczą naszych dzieci. Dziękuję za wspólne dostrzeganie problemów i potrzeb naszych uczniów ! Dziękuję za dobre słowo, wsparcie na wielu płaszczyznach, za zrozumienie, za działanie  i wspólne budowanie dobrej szkoły.

Wszystkim uczniom tej szkoły dziękuję za to, że starają  się być coraz lepszymi
i mądrzejszymi. Dziękuje im za to, że wysłuchiwali dobrych rad i wskazówek, że zmieniali się na lepsze, że zwierzali się ze swych trosk i kłopotów.

Szkoła przynależy do struktury samorządowej, dlatego dziękuję dziś władzom samorządowym naszej Gminy, Panu Burmistrzowi obecnemu oraz burmistrzowi poprzedniej kadencji, pani Kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej, pani Kierownik Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkól i Przedszkoli, przewodniczącemu Rady Miejskiej, Radnym, pracownikom Urzędu Miejskiego za zrozumienie potrzeb i specyfiki szkoły, za udzielanie pomocnych wskazówek. Dziękuję przede wszystkim za to, że zawsze można było na Was  liczyć, że potrafiliście docenić  pracę, potrafiliście się uśmiechnąć.  Pamiętajcie, że „Gesty dobroci są jak letnie kwiaty wsunięte między kartki książki: uczucia z nimi związane ożywiają nawet po latach". Dzisiaj dziękuję za wszystko !!!.

Dziękuję Dyrektorom szkół i przedszkoli za okazywaną  serdeczność i życzliwość, a także za owocną współpracę. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałam i którzy byli pomocni podczas pełnienia funkcji dyrektora szkoły. Cieszę  się, że  w swej pracy zawodowej spotkałam wiele życzliwych  osób, które w chwilach trudnych zawsze mnie wspierały, podawały pomocną dłoń. Dziękuję Wam drogie koleżanki!

Dziękuję mojej rodzinie za ogromne wsparcie, wyrozumiałość i to, że zawsze byliście ze mną w ważnych chwilach. I dziękuję Panu Bogu za dar mądrości, rady, za wiarę i nadzieję.

Kolejne etapy życia kiedyś się kończą, ale zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Zawsze jeszcze można coś sensownego przeżyć i dopisać do swojego życia. Warto zachować w sercu dobre wspomnienia!!!

Mojej następczyni - Pani Annie Supernat gratuluję i życzę, by praca na stanowisku Dyrektora szkoły była źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego. Powodzenia!

Agnieszka Białożyt

Wyświetlono 213 raz/y Zmieniono: poniedziałek, 30 sierpień 2021 07:53