Aktywna tablica

NOWOCZESNE POMOCE DYDAKTYCZNE

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 - Aktywna tablica.

Zadaniem projektu jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych (tablic interaktywnych, projektorów ultra krótkoogniskowych, głośników lub innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku lub interaktywnych monitorów dotykowych).

Do naszej szkoły w ramach projektu zakupione zostały 3 tablice interaktywne oraz 1 interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 55 cali. Prace związane z realizacją projektu rozpoczęliśmy od przeszkolenia kadry nauczycieli w zakresie TIK: obsługa i wykorzystanie interaktywnej tablicy i monitora na lekcji, które odbyło się w sierpniu 2019r.

Następnym etapem pracy było powołanie szkolnego e-koordynatora do koordynowania działań w zakresie stosowania TIK w szkole oraz powołania zespołów samokształceniowych, które wspierają dyrektora i nauczycieli w organizacji pracy szkoły z wykorzystaniem TIK. W naszej szkole takim e-koordynatorem została pani Natalia Jaworek. Pod przewodnictwem pani Jaworek odbyły się spotkania w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli w której uczestniczą szkoły SP 5, SP 6, SP 8, SP Balin.

Scenariusze lekcji

Scenariusze lekcji w SP6 do aktywnej tablicy.