Laboratorium przyszłości

NOWOCZESNE POMOCE DYDAKTYCZNE

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła otrzymała m.in. Drukarkę 3D wraz z laptopem HP, Aparat fotograficzny, statyw, gimbal, mikroskopy, zestaw audio- video.

O wykorzystaniu sprzętu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości informujemy na portalu społecznościowym Facebook. #Laboratoria Przyszłości