.

START Dla uczniów Biblioteka

Biblioteka PDF Drukuj Email

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serce wzruszeniem"

/ K.Makuszyński /

Biblioteka naszej szkoły istnieje od 1973r. Przez wiele lat ze zgromadzonego w niej księgozbioru korzystało wiele pokoleń uczniów oraz ich rodziców.

Od roku 2003 biblioteka mieści się w wyremontowanym lokalu o powierzchni 36m2. Księgozbiór liczy 3826 woluminów znaleźć w nim można min:

• literaturę piękną dla dzieci i dorosłych,
  • lektury szkolne,
  • ogólną literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy.

Od 2006 roku uczniowie mogą korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), dysponującego 4 stanowiskami komputerowymi, pozyskanego z EFS.

ICIM oferuje dostęp do:

Centrum Informacji Multimedialnej
  • Internetu,
  • pakietu Microsoft Office Professional 2003,
  • Encyklopedii PWN,
  • Wielkiego Multimedialnego Atlasu Świata,
  • Słowników PWN.

Biblioteka prowadzi działalność kulturalno-oświatową, od lat współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną, której Punkt Biblioteczny mieści się w tym samym lokalu, a także z Przedszkolem Samorządowym nr 2 w Chrzanowie.

Użytkownikom, którymi przede wszystkim są dzieci, biblioteka proponuje następujące formy spotkań:

• głośne czytanie,
  • warsztaty plastyczne,