.

START Dla rodziców Rada Rodziców

Rada Rodziców PDF Drukuj Email

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie jest samorządną reprezentacją ogółu rodziców i opiekunów prawnych uczniów szkoły. Radę stanowią, wybrani po jednym, przedstawiciele rodziców i opiekunów prawnych uczniów danej klasy.

Jako Rada Rodziców współpracujemy z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz pozostałymi pracownikami naszej szkoły. Działamy na podstawie ustawy o systemie oświaty, która daje nam szerokie kompetencje.

Rada Rodziców gromadzi fundusze pochodzące ze składek i dobrowolnych darowizn. Przeznaczone są one głównie na przygotowanie imprez kulturalnych dla uczniów, nagrody w konkursach i zawodach sportowych oraz zakup książek i środków dydaktycznych podnoszących jakość nauczania naszych dzieci. Dane do wpłat na komitet rodzicielski.

Rada Rodziców to także forum, na którym możemy wyrazić oczekiwania wobec szkoły i jej pracowników. Chcemy mieć realny wpływ na funkcjonowanie szkoły, jako środowiska, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin dziennie i któremu powierzyliśmy odpowiedzialność za ich edukację.

Skład Szkolnej Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018

przewodnicząca Śledziewska Malwina