Zastępstwa

START O szkole Historia szkoły
Wiadomość
  • Informacje o plikach cookies...

    Ta strona używa pliki cookies do nawigacji oraz innych funkcji. Przeglądając nasz serwis, zgadzasz się na pozostawienie plików cookies na Twoim urządzeniu.

Historia szkoły PDF Drukuj Email

TablicaHistoria Szkoły Podstawowej w Kościelcu sięga lat przedwojennych. Zajmowała niewielki, parterowy budynek, w którym mieściły się 3 sale lekcyjne. Usytuowana była w miejscu dzisiejszego trawnika po lewej stronie obecnej szkoły. Uczyły się w niej dzieci z klas od I do III. Dzieci z Kościelca z klas wyższych uczyły się w nieistniejącej już Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie. Nieużywany budynek "starej" szkoły został wyburzony w połowie lat 80-tych.

Budowa dużej, jak na tamte czasy, Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie została zakończona w 1972 roku i wtedy też nastąpiło uroczyste otwarcie naszej szkoły. Nadano jej wówczas imię Juliana Marchlewskiego. Hymnem szkoły była pieśń Wszystko co nasze Polsce oddamy.

Dyrektorami naszej szkoły byli m.in.: w latach 80-tych pani Krystyna Ferenc, w latach 90-tych pani Barbara Odrzywołek. Od roku 2001 szkołą kieruje pan Marek Gancarczyk.

Liczebność uczniów naszej szkoły była bardzo zmienna. Były lata kiedy klasy dzielone były na A i B, a w każdej z klas było po 26-28 uczniów przy systemie 8-klasowym. Dzieci uczyły się systemem zmianowym, a ostatnie lekcje kończyły się ok. 17:00. Sytuacja znacznie się polepszyła w 1986 roku, kiedy została oddana do użytku Szkoła Podstawowa nr 8 i znaczna część uczniów naszej szkoły została do niej przeniesiona.

Wraz ze zmianą systemu politycznego w Polsce nasza szkoła przestała nosić imię Juliana Marchlewskiego i przez prawie 10 lat była szkołą "bezimienną".

Patron szkołyStaraniem pani dyrektor Barbary Odrzywołek, Rady Pedagogicznej, rodziców i uczniów naszej szkoły 14 czerwca 2000 roku nastąpił uroczysty akt nadania szkole imienia Jana Pawła II. W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i oświatowych. W tym dniu w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie - Kościelcu ksiądz kardynał Franciszek Macharski odprawił mszę świętą dziękczynną w intencji nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie.

Dzisiaj w naszej szkole uczy się 138 uczniów. Nad rozwojem ich wiedzy czuwa 13 nauczycieli.

Poprawiony: poniedziałek, 30 września 2013 10:31
 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Aktualnie on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 


Najnowsze

Najczęściej czytane

Konkursy


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: website hosting professional top actors Valid XHTML and CSS.