Obiady - menu

PON 13.01.20r.

Zupa pomidorowa tradycyjna, makaron czterojajeczny, potrawka z kurczaka, ryż biały, sałata zielona z sosem vinegret z dodatkiem łososia wędzonego, kompot z owoców mieszanych.

WT 14.01.20r.

Zupa kalafiorowa z ryżem, pierogi z serem twarogowym, kompot rabarbarowy.

ŚR 15.01.20r.

Zupa cebulowa, grzanki pszenne, ziemniaki puree, kotlet mielony, koper ogrodowy, surówka z kapusty pekińskiej, kompot truskawkowy.

CZW 16.01.20r.

Zupa wielowarzywna, ziemniaki puree, mizeria z jogurtem, nugetsy z kurczaka, kompot wiśniowy.

PT 17.01.20r.

Zupa ogórkowa na przecierze ogórkowym z ryżem i mięsem, makaron z białym serem, kompot porzeczki czerwonej.

START O szkole Patron szkoły
Wiadomość
  • Informacje o plikach cookies...

    Ta strona używa pliki cookies do nawigacji oraz innych funkcji. Przeglądając nasz serwis, zgadzasz się na pozostawienie plików cookies na Twoim urządzeniu.

Patron szkoły PDF Drukuj Email

Jan Paweł II - wielki papież, wielki człowiek, wielki przyjaciel młodzieży

Jan Paweł II, Karol Wojtyła, wielki Polak. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że to nasz rodak przez tyle pięknych, ale i trudnych lat pontyfikatu, zasiadał na Stolicy Piotrowej. Całym swym życiem, postawą, działaniami, skromnością i olbrzymim urokiem osobistym, który towarzyszył najważniejszym sprawom, zjednał sobie szacunek i miłość wszystkich, nie tylko chrześcijan.

Jan Paweł IIKarol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach w rodzinie wojskowego urzędnika. Gdy miał 9 lat zmarła jego mama. Później stracił starszego brata Edmunda. Odtąd Karol został tylko z tatą. Rodzina Wojtyłów żyła skromnie, pensja ojca musiała wystarczyć na wszystkie wydatki, ale mimo to dzieciństwo przyszłego papieża było szczęśliwe. W rodzinnych Wadowicach spędził kilkanaście lat swojego życia, ucząc się w gimnazjum, biorąc udział w przedstawieniach teatralnych, grając w piłkę, jeżdżąc na nartach i odbywając wycieczki krajoznawcze po okolicy Wadowic. Już wtedy charakteryzował się silną wiarą i religijnością.

Po celującym zdaniu matury, wybrał studia na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym też czasie wraz z ojcem przeniósł się do Krakowa. Wybuch wojny przerwał jednak jego dobrze zapowiadające się studia polonistyczne. W 1942 roku podjął studia filozoficzne na tajnym Wydziale Teologicznym UJ, jednocześnie wstępując do konspiracyjnego seminarium. Studia teologiczne zakończył w 1946 roku, przyjmując święcenia kapłańskie. Kolejne lata życia to posługa kapłańska, kolejne parafie i szczeble duchowej kariery - został biskupem, potem arcybiskupem i metropolitą krakowskim, a w końcu kardynałem. W październiku 1978 roku nastąpiło coś, co nieodwracalnie zmieniło oblicze Polski i świata - konklawe zadecydowało o wyborze nowego papieża. Karol Wojtyła - papież-Polak przybrał imię Jana Pawła II.

Jan Paweł II w górachPapież szczególnie ukochał młodzież, ona odwzajemniała mu się tym samym. Każda pielgrzymka papieża to serdeczne, pełne wzruszeń i emocji spotkanie z młodymi ludźmi. Wśród refleksji i zadumy nad ważnymi problemami natury religijnej czy moralnej nigdy nie brakło czasu na uśmiech i żarty. Papież od zawsze miał świetny kontakt z młodzieżą, potrafił dotrzeć do ich serc i umysłów i przywiązywał szczególną wagę do spotkań z nią. Jako ksiądz, każdą możliwą wolną chwilę spędzał z młodymi na górskich wycieczkach, spływach kajakowych. Jako papież nie miał takich możliwości, ale spotkania z młodymi zawsze stanowiły główny punkt pielgrzymek, a także cyklicznie organizowanego Światowego Dnia Młodzieży. Młodzi ludzie za miłość i zainteresowanie ze strony papieża odpłacali mu tym samym.

Rodzina Szkół im. Jana Pawła IIMy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie, jesteśmy dumni, że od 14 czerwca 2000 roku nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II. Należymy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II (http://rodzina.org.pl/), każdego roku organizujemy obchody Dnia Papieskiego i rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, a od maja przyszłego roku będziemy również obchodzić kolejne rocznice beatyfikacji naszego Wielkiego Błogosławionego Patrona.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2011 09:48
 

Aktualnie on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 


Najnowsze

Najczęściej czytane


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: website hosting professional top actors Valid XHTML and CSS.