Ułatwienia dostępu

niedziela, 05 kwiecień 2020 11:28

Skrócony poradnik dla Ucznia

Drogi Uczniu,
Nasza szkoła dostosowując się do sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemii, wprowadziła nauczanie na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Prosimy byś zapoznał się z nowym planem lekcji, zamieszczonym na szkolnej stronie internetowej i zgodnie z nim organizował swoją pracę w domu.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało publikację „Kształcenie na odległość: Poradnik dla szkół”, w której przekazuje najważniejsze informacje dotyczące tej formy kształcenia. Poradnik w całości dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze treści, zawarte w poradniku, które mogą Cię zainteresować i pomóc w nauce.

 • Samodzielnie lub z pomocą rodziców zorganizuj swoje miejsce i ustal czas pracy:
  • przyda Ci się komputer, tablet lub smartfon, w zależności od ustaleń z wychowawcą także kamera internetowa, słuchawki i mikrofon; przygotuj również swoje zeszyty i podręczniki,
  • zapoznaj się z informacjami przesłanymi ze szkoły, jak pobrać materiały do nauki oraz jakie sposoby i narzędzia będą wykorzystywane,
  • jeśli masz rodzeństwo w wieku szkolnym, a w domu nie ma odpowiedniego sprzętu dla każdego z Was, Twoi rodzice powinni skontaktować się ze szkołą (wychowawcą).
 • Uczestnicz aktywnie w zdalnym nauczaniu. Początkowo taka forma nauki może budzić Twoją obawę, szybko jednak przekonasz się, że jest ona bardzo przystępna i atrakcyjna:
  • zapoznaj się ze wszystkimi materiałami przygotowanymi i przekazanymi Ci przez nauczyciela,
  • wątpliwości wyjaśniaj z nauczycielem; sprawdź, w jaki sposób możesz zadawać nauczycielowi pytania lub uczestniczyć w dyskusji; przy formułowaniu pytań i odpowiedzi pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy grzecznościowej,
  • staraj się wykorzystać czas nauki i nie przedłużaj czasu spędzonego przy komputerze.
 • W miarę możliwości systematycznie odrabiaj zadania domowe i wykonuj wymagane przez nauczyciela aktywności:
  • sprawdź termin wyznaczony przez nauczyciela na wykonanie zadania,
  • jeśli Twoje rozwiązanie wymaga przygotowania pliku, zapisz go w wymaganym formacie, sprawdź objętość pliku, prześlij rozwiązanie w wyznaczonym terminie i upewnij się, czy plik dotarł do nauczyciela,
  • wykonaj inne wymagane przez nauczyciela aktywności, przestrzegając ustalonych terminów, a w przypadku niemożności wykonania zadania poproś go o pomoc w rozwiązaniu napotkanego problemu; możesz też poprosić o wydłużenie terminu.
 • Staraj się rozszerzać swoje wiadomości, wyszukując dodatkowe informacje w Internecie na zadany temat. Pamiętaj, aby nie kopiować gotowych rozwiązań i tekstów. Przekazuj nauczycielowi tylko Twoje autorskie rozwiązania i materiały.
 • W zorganizowany sposób przechowuj pliki z rozwiązaniami zadań z poszczególnych przedmiotów.
 • Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w internecie i higieny pracy z komputerem/innymi urządzeniami. Informuj rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Twój niepokój.
 • Pomagaj swoim kolegom i nauczycielom, jeśli mają trudności techniczne.
 • Jeżeli zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty, skorzystaj z materiałów publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Read 4189 times Last modified on niedziela, 05 kwiecień 2020 11:37

Media społecznościowe

Naszą szkołę można znaleźć w mediach społecznościowych.

 

 

pit 1proc s

Nasz adres

Szkoła Podstawowa nr 6
im. Jana Pawła II w Chrzanowie

 •   ul. Dworska 5, 32-500 Chrzanów
 •   +48 32 623 29 15
 •   sp6@chrzanow.pl